Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
I Češi zbytečně umírali: Co přinese odchod NATO z Afghánistánu? Lžou nám jako když tiskne. Porážka od kmenů a sektářů? Podhoubí pro barevné revoluce. Kterak dřímající Joe zdatně záškodničí v ruském podbřišku

I Češi zbytečně umírali: Co přinese odchod NATO z Afghánistánu? Lžou nám jako když tiskne. Porážka od kmenů a sektářů? Podhoubí pro barevné revoluce. Kterak "dřímající Joe" zdatně záškodničí v ruském podbřišku

13. 5. 2021

Tisk článku

Konstantin Dušenov odhaluje skryté pozadí odchodu USA z Afghánistánu a Bidenovy kamufláže další neslavné porážky světového hegemona aureolou chrabré a úspěšné mise amerických vojáků

Geopolitická porážka Západu vedeného Spojenými státy americkými se stává stále zjevnější. Ve 21. století nebyla "západní civilizace" schopna úspěšně ukončit jedinou započatou válku, nebyla schopna úspěšně vyřešit jediný, dokonce ani vlastní, lokální konflikt. Irák a Afghánistán, Sýrie a Libye, Venezuela, Jemen a Írán jsou jen některé ze symbolů tohoto mocenského selhání.

Nejpozoruhodnějším příkladem degradace americké moci se stal Afghánistán, kde po dvaceti letech nepřetržité války utrpěl Washington a jeho spojenci drtivou porážku z rukou polodivokých a špatně vyzbrojených kmenových domobran a středověkých náboženských sekt. Ve výsledku 29. dubna 2021 začalo NATO oficiálně stahovat z Afghánistánu své síly, které se účastnily hanebně zpackané operace „Resolutní podpora“. Kontingent více než deseti tisíc příslušníků mise musí opustit zemi do pěti měsíců, čili do října tohoto roku.

Trapná kamufláž

Američané se přitom snaží předstírat, že vše probíhá podle plánu. Působí to však poněkud trapně. Ve stejný den, kdy vojáci Pentagonu začali opouštět Afghánistán, jejich vrchní velitel, prezident Biden, ve svém projevu v Kongresu žalostně pronesl: „Šli jsme do Afghánistánu hledat teroristy, kteří na nás zaútočili 11. září 2001. Zajistili jsme spravedlnost pro Usámu bin Ládina, oslabili jsme teroristickou hrozbu Al-Kajdy. Po dvaceti letech americké chrabrosti a obětavosti je čas vrátit naše jednotky domů. USA si však budou i nadále udržovat schopnost potlačovat jakékoli budoucí hrozby. Po roce 2001 se teroristická vlna rozšířila přes hranice Afghánistánu a my musíme zůstat ostražití před novými hrozbami pro USA, ať přijdou odkudkoli.“

Až na to, že teroristická vlna za posledních dvacet let prakticky zachvátila svět, je všechno ostatní v této bombastické pasáži Joe Bidena lež. Včetně zmíněné spravedlnosti, jejímž vykonavatelem byly americké speciální síly, které v roce 2011 během operace „Neptunovo kopí“ zabily kromě bin Ládina také jeho neozbrojenou manželku, jeho syna a tři náhodné svědky, kteří jim padli pod ruku, přičemž zranily devítiletou dívku, která jen zázrakem unikla smrti.

Biden lže také o zmírnění teroristické hrozby, která se naopak během dvaceti let pobytu Američanů v zemi mnohonásobně zvýšila, protože zbytky militantů Islámského státu poraženého Ruskem v Sýrii se připojily k sílícímu Tálibánu. Mimochodem, rozrostly se i plantáže máku setého, a nikterak zanedbatelně: hned 40krát! A „dřímající Joe“ lže rovněž o americké chrabrosti, protože z téměř sta tisíců Afghánců zabitých armádami NATO byla sotva čtvrtina ozbrojení bojovníci.

Čtěte ZDE: Šéf US Army a NATO v Afghánistánu: „Tuhle válku nevyhrajeme!“ Zahájí Trump vyšetřování pravdy o 11. září? Zbyteční mrtví čeští žoldáci. Nepadli, šlo o pracovní úraz. Ano, potřebujeme silnou armádu. Ale k obraně domova

Otřepaná písnička

Je běžné, že prezidenti Spojených států vydávají černé za bílé. Podoporováni při tom svými mediálními propagandisty, platí pro ně výstižné: Lžou, jako když tiskne. Američané jsou vůbec mistři kamufláže. Potvrdil to 29. dubna ředitel Obranné zpravodajské služby amerického ministerstva obrany generálporučík Scott Berrier, který na senátním slyšení řekl: „Ruská armáda představuje hrozbu pro samotnou existenci Spojených států. Moskva značně investuje do rozvoje svých strategických jaderných sil a do vývoje nových strategických nejaderných odstrašujících prostředků, které představují riziko pro celé území USA.

Rusové neváhají použít vojska k udržení hraničních států v jejich zóně vlivu. Jsou připraveni silou vynutit ústupky protivníků, kteří ohrožují zájmy Ruska. A dokonce zpochybnit nadřazenost Spojených států ve světě. Rusko zdokonaluje své schopnosti demonstrovat sílu pomocí vysoce přesných řízených střel dlouhého doletu a zvyšuje potenciál svých expedičních vojsk. Ruské vojenské velení navíc aktivně zavádí do armády bojové zkušenosti získané během operace v Sýrii.“

Nová hrozba pro Rusko

Ale nechme Sýrii stranou. Zdá se, že nyní Afghánistán nutí Moskvu, aby byla takříkajíc ve střehu. Odtamtud hrozí Rusku nové nebezpečí, protože po odchodu Yankeeů se armáda a speciální služby současné afghánské vlády s největší pravděpodobností zhroutí, Kábulu se zmocní islamisté a v zemi zavládne chaos a anarchie nové vlády těch nejzatvrzelejších polních velitelů. Rusko dělá vše, aby se ochránilo před důsledky takového vývoje událostí.

V rámci této strategie uskutečnil ruský ministr obrany ve dnech 27. až 28. dubna pracovní cestu do Tádžikistánu a Uzbekistánu. Sergej Šojgu se nejprve v Dušanbe zúčastnil zasedání Rady ministrů obrany Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (OSKB) a jednal se svým tádžickým protějškem Sherali Mirzem, s nímž se domluvil na sjednocení protivzdušné obrany ruské 201. vojenské základny a Tádžikistánu do jednoho systému. Poté se v Bucharu setkal s uzbeckým ministrem obrany Bakhodirem Kurbanovem a řešil s ním rozšíření vojenské spolupráce mezi oběma zeměmi.

A hned následujícího dne, 29. dubna, se v Tádžikistánu sešli tajemníci Rady bezpečnosti zemí OSKB, jejichž předmětem jednání byly také problémy afghánského urovnání a otázky vybavení společných sil rychlého nasazení moderními typy zbraní. Tajemník ruské rady bezpečnosti Nikolaj Patrušev zároveň zdůraznil, že situace je obtížná, protože „za 20 let pobytu Američanů v Afghánistánu se situace změnila jen k horšímu.“

Čtěte ZDE: Nobelovka pro Trumpa: Zaslouží ji ze všech nejvíc! Bližší byznys než válka? Krev na rukách všech a humanismus strýčka Teddyho. "Pozastavení nedůvěry" pro Obamu? Bude komise objektivní? Bažiny to nedopustí

Plíživá "diverze" USA

Zvláštní pozornost byla na schůzce věnována otázkám boje proti barevným revolucím, protože Američané, kteří opustili Afghánistán, se určitě pokusí využít nové ohnisko nestability, které tam dříve či později vznikne, k destabilizaci celého regionu za účelem vytvoření dalších problémů Moskvě ve středoasijském prostoru. Vypadá to však, že Rusko a jeho spojenci tentokrát budou na takováto záludná zámořská překvapení dopředu připraveni.

Zdá se být už jasné, proč Biden tak náhle a nečekaně sbalil kufry v Afghánistánu - navzdory obavám a nesouhlasu svých západních spojenců. Plíživá diverze začíná být pro rozpadající se USA a morálně rozložené armády Pentagonu jedinou strategií, která jim v jejich skomírajícím sebevědomí přináší alespoň nějaké povzbuzení.

A jistí vládní „čučkaři“ se pro ně mohou roztrhat, i kdyby se měli zesměšnit před celým světem. 

Zdroj.

Doporučujeme

Na začátek stránky