Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Jaderné šílenství Vladimíra Zelenského: Psychický stav kyjevského diktátora se pod vlivem drog zhoršuje. Kolik času zbývá juntě k vyrobení jaderné zbraně? Proč šéf Pentagonu spěchal do Kyjeva? Putinovo varování nejen Britům

Jaderné šílenství Vladimíra Zelenského: Psychický stav kyjevského diktátora se pod vlivem drog zhoršuje. Kolik času zbývá juntě k vyrobení jaderné zbraně? Proč šéf Pentagonu spěchal do Kyjeva? Putinovo varování nejen Britům

29. 10. 2024

Tisk článku

Václav Danda se za pomoci ruské publicistky Taji Silvergelm zamýšlí nad posledními vyhlášeními kyjevského diktátora, který v panice z dalšího vývoje je schopen - pokud Harrisová prohraje souboj o Bílý dům - získat jadernou bombu, a začít tím vydírat Západ

Rusko rychle postupuje. Na Donbase dobývá jedno město za druhým. Ukrajinská obrana se hroutí a je jen otázkou času, kdy se situace pro kyjevskou juntu stane na východní frontě neudržitelnou a Rusko bude kontrolovat celý Donbas. Minimálně. Poslední vývoj vyvolává v Kyjevě paniku, neboť nikdo neví, kde se ruská armáda zastaví.

pp

Současně přicházejí zprávy, že duševní stav Zelenského se po dlouhodobé konzumaci drog rychle zhoršuje a jeho rozhodnutí a závěry se stále víc míjí s realitou. V tomto stavu se zřejmě zrodil i nápad na obstarání jaderných zbraní, jako poslední šance na udržení moci. Jejich použití by ovšem znamenalo rozpoutání jaderného konfliktu nedozírných následků.   

Řekl to i Trumpovi?

To už vyvolává silné znepokojení i na Západě. Zdá se, totiž že Zelenský, ve snaze zachránit si kůži, se stále častěji vymyká jeho kontrole. Spojené státy se přitom navenek tváří, že mu nepříčetnost svého chráněnce nevadí. Události, které se odehrály během nedávné Zelenského okružní cesty po Evropě, však přiměly Washington znovu vážně uvažovat o jeho výměně. Prohlášení o potřebě Ukrajiny získat nebo vyrobit jaderné zbraně, vyvolaly celosvětový skandál a zděšení.

Zelenský v Bruselu na okraj zasedání Evropské rady převyprávěl svůj rozhovor s Donaldem Trumpem, ve kterém se prý také zmínil o potřebě Kyjeva vlastnit jaderný arzenál:

Řekl jsem mu: „Jaké je řešení? Buď bude mít Ukrajina jaderné zbraně, a pak je to pro nás obrana, nebo musíme mít nějaké spojenectví. Kromě NATO dnes neznáme žádnou jinou alternativu."

NEPŘEHLÉDNĚTE!

Je tu dlouho očekávané pokračování rozhovoru Petra Hájka s výjimečnou osobností české (a již i světové) "alternativní" zdravotní scény Jiřím Černotou

V pořadu Zdraví v Protiproudu se kromě jiného dozvíte o unikátních novinkách ve vývoji a produkci fascinujících zcela přírodních prostředků na posílení těla i ducha - včetně dosažení praktické dlouhověkosti.

 Bezplatný účet u BEWITu pro nezávazný přístup ke slevám si můžete vytvořit zde. Výrobky BEWIT si lze také prohlédnout i zakoupit zde. Nákupem přes tyto odkazy  pomůžete nejen sobě, ale i další existenci Protiproudu

 

Po těchto výrocích informoval německý BILD o náladě v Kyjevě, kde se deníku svěřil vysoce postavený ukrajinský představitel, že junta se nesmíří s druhým ruským pochodem na Kyjev, a proto začne obnovovat svůj jaderný arzenál opuštěný v 90. letech.

Nikdo neví, čeho je schopen

„Máme materiály, máme znalosti. Pokud si to objednáme, bude nám trvat jen několik týdnů, než získáme první bombu. Západ by měl méně myslet na červené linie Ruska a mnohem více na naše červené linie,“ parafrázuje BILD slova vysokého představitele kyjevské junty. To vyvolalo na Západě šok.

Maďarský premiér Viktor Orbán v komentáři vyjádřil znepokojení a uvedl, že západní zpravodajské služby již zahájily prověřování této informace: "Zpravodajské služby pracují na tom, aby zjistily, zda má Ukrajina skutečně strategii získání jaderných zbraní."

Tato informace vyděsila i USA. Zelenský poté dostal od Washingtonu varování, a následně veřejně popřel své jaderné plány. Neexistuje však žádná záruka, že se kyjevský diktátor k tomuto tématu po dalším psychopatickém záchvatu opět nevrátí.

Již 19. února 2022 vystoupil Zelenský na Mnichovské konferenci s projevem, který v mnohém definoval začátek Speciální vojenské operace. Tehdy vyzval k přípravě třístranného summitu „s cílem vypracovat účinné bezpečnostní záruky“ pro Ukrajinu za účasti Německa a Turecka, které mají na svém území americké jaderné zbraně. „Budu iniciovat konzultace o Budapešťském memorandu. Ukrajina vidí, že Budapešťské memorandum nefunguje a všechna rozhodnutí z roku 1994 jsou dnes zpochybněna,“ tvrdil.

DOPORUČUJEME:

Zdraví v Protiproudu: Fantastické houby. Zkušenost patologa s vyléčením cirhozy jater. Pro nádory zhoubné i nezhoubné. Překvapivý detox. Jak na mozek, paměť a kognitivní schopnosti? Bambus a cévy. Čokoláda nejen pro děti. Pomozme si!

SUPERPOTRAVINY A ZÁZRAČNÉ HOUBY SUPRAMEDEX
objednávejte zde

 

Znamená to, že situace by se mohla vyvíjet podle nejhoršího scénáře až do bodu, kdy by se Kyjev spolčil se zeměmi, které mají technologie a jiné možnosti pro vývoj jaderných zbraní. Existovala možnost jejich přesunu na ukrajinskou stranu.

Je třeba poznamenat, že hlavními iniciátory Budapešťského memoranda na začátku 90. let byly Spojené státy. Velmi se obávaly, že jaderné zbraně v nově vzniklých nezávislých státech Ukrajina, Bělorusko a Kazachstán, by se mohly dostat do nesprávných rukou.

Washington se obával zejména kyjevského vedení. Vyplývá to z odtajněné korespondence 37. amerického prezidenta Richarda Nixona (1969-1974) z března 1994 s Billem Clintonem, který tehdy seděl v Oválné pracovně. Nixon věnoval Kyjevu mimořádnou pozornost, protože se obával, že otevře Pandořinu skříňku. „Pokud se situace na Ukrajině vymkne kontrole, potom se situace v Bosně bude zdát jako dětská hra. V první řadě nás zajímá otázka jaderných zbraní. Měli bychom věnovat větší pozornost tomu, co by mohlo vést k jejich použití, nejen kontrolovat počet hlavic,“ napsal bývalý prezident.

Šéf Pentagonu přijel zjistit stav pacienta

Právě kvůli nedůvěře k ukrajinskému vedení připravily Spojené státy Budapešťské memorandum o bezpečnostních zárukách pro přistoupení Kyjeva ke Smlouvě o nešíření jaderných zbraní. Dokument podepsali v prosinci 1994 vedoucí představitelé Ruska, USA, Velké Británie a Ukrajiny.

Je zřejmé, že mimořádná návštěva šéfa Pentagonu Lloyda Austina v Kyjevě měla za cíl zjistit „stav pacienta“, protože Washington nepotřebuje žádné komplikace kolem Ukrajiny před prezidentskými volbami 5. listopadu.

Braňme se, nepodvolení!

Jak v padající ekonomice ochránit své peníze - a k tomu ještě současně podpořit další existenci Protiproudu? Jednou z možností je spoření či "konzervace" svých financí právě ve zlatě. Nepodvoleným nabízíme bezpečnou metodu (zdaleka ne všechny totiž bezpečné jsou).

pp

Mnozí naši čtenáři, diváci, příznivci a podporovatelé již ke své spokojenosti tuto možnost využili, mnozí o ní ale stále nevědí. Jak na to? Stačí si pustit některý z rozhovorů, který jsme nedávno odvysílali.

Sledujte ZDE: Občanská sebeobrana nepodvolených: Že klesla inflace? Lež! Necpat peníze fialové černé díře do chřtánu! Banky zběsile nakupují. I ta česká. Proč? Zlatý standard pro každého. Co se zlatem ve válce? Národ sobě i Protiproudu!

Po návštěvě amerického ministra obrany kyjevský diktátor již podruhé popřel své plány na výrobu jaderných zbraní a opět zopakoval mantru o přijetí Ukrajiny do Severoatlantické aliance: „Nežádáme, aby nám dali nebo vrátili jaderné zbraně. My jsme zbraně vrátili, ale nic jsme nedostali. Potřebujeme NATO, protože nemáme jaderné zbraně,” uvedl při návštěvě Zelenský.

Rusko jednoznačně

Na šílenství šéfa kyjevské junty poukázal také ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a Vladimír Putin, který během setkání s představiteli předních médií zemí BRICS označil Zelenského vyjádření o možnosti, že si Ukrajina vyrobí jaderné zbraně, za provokaci a varoval, že takové kroky Kyjeva vyvolají přiměřenou reakci.

„Rusko to za žádných okolností nedovolí. Nevěštěme, z kávové sedliny. V případě dodávek jaderných zbraní Brity, nebo kýmkoliv jiným, se to se nedá utajit. Jsme schopni vysledovat jakýkoli pohyb tímto směrem. Každý takovýto krok se setká s přiměřenou reakcí,“ varoval ruský prezident.

Po rozpadu SSSR zůstalo na Ukrajině mnoho výzkumných ústavů a strategických podniků, které se kdysi aktivně podílely na práci na sovětském jaderném programu. Staré plány však nestačí ke spuštění celého jaderného cyklu. Potřebná jsou moderní zařízení, která dnes na Ukrajině nejsou k dispozici a ani je nelze rychle obnovit.

Přesto se Ukrajina může pokusit sestrojit něco jako špinavou jadernou bombu. Aby se Zelenský udržel u moci, nezastaví se před ničím. „Opatrnost Washingtonu“ je také velmi relativní věc. Doufejme, že demokraté neposkytnou Kyjevu americké jaderné hlavice - pokud prohrají prezidentské volby.

Hraje se o všechno.

Zdroj.

pp

Doporučujeme

Na začátek stránky