Poučné v tomto směru byly zvláště „diskuse“ pod mým článkem, který po svém interpretovaly některé hlavní zpravodajské servery. Diskutující, kteří z různých důvodů se mnou souhlasili, byli nevybíravě okřikováni zmanipulovanou většinou.
Dát si dobrovolně uříznout zdravá ňadra je obludným výkřikem nejen současné medicíny. Angelina Jolie se stala součástí děsivé reklamy.
Možnost, že se Angelina Jolie stala obětí zdravotnické lobby a zřejmě nevědomky i hlavní tváře velké reklamní kampaně, jim přišla nepředstavitelná. Není bez zajímavosti, že se mnou souhlasily především ženy. Věc má ale daleko hlubší a závažnější pozadí. Jde v ní o život.
Kampaň podle metody
Spustí-li vláda klamavou kampaň například o penzijním připojištění, nemá to lehké. Jednak kampaň za státní peníze vyrábí soukromá agentura – takže ze svých daní platíme nábor do privátních penzijních fondů – jednak narazí na jinou mocnou skupinu se zájmy opačnými. Pak se o tom v médiích smí vést „spor“.
Případ Angeliny Jolie je perfektní ukázkou klamavé kampaně.
Průmysl zvaný zdravotnický je proti vládě ovšem Goliáš. Především má na své klamavé kampaně ve srovnání s ministrem financí – při vší úctě k jeho možnostem – téměř neomezené zdroje. I proto, že zdravotnický byznys je s médii propojen ještě pevněji. Inzerce a PR články v médiích jsou jedním z hlavních zdrojů jejich příjmů – a tedy i existence.
Navíc však zdravotnické a farmaceutické kolosy ani nemusejí žádnou kampaň vyhlašovat. Obvykle ji za ně spustí instituce s mystifikačním názvem Světová zdravotnická organizace (WHO).
Nevědí, co činí
Je mimo jakoukoli pochybnost, že největší peníze se točí v léčení nemocí fatálních – rakoviny na předním místě. Proto rozjet kampaň na takzvanou prevenci této choroby je také nejsnazší. A je za ní největší byznys – bez ohledu na to, kolik žen to poškodí či dokonce zabije.
Případ Angeliny Jolie je perfektní ukázkou takové klamavé kampaně. Jakmile jsem na to poukázal, „organismus“ zdravotního Molocha jednal okamžitě. A médii dávno zmanipulovaní dobrovolníci začali křičet. Nemám jim to za zlé. Nevědí, co činí.
Mastektomie jako vrchol ledovce
Nejde jen o mastektomii – dobrovolné odstranění ňader a dalších ženských orgánů – z teoretických obav před rakovinou. Tyto obavy musí nejprve někdo vytvořit. K tomu slouží další část zdravo-průmyslu zaměřeného takzvaně na prevenci.
V případě Jolie k tomu slouží genetické vyšetření. Zapomeňme pro tuto chvíli na to, že ještě nedávno darwinistická věda genetiku odmítala jako nevědecký blábol – a dnes se jí zaštiťuje.
Existují totiž spousty přístrojů, farmakologických přípravků a metod, které mají z úzkosti žen – kvůli prevenci – vytvořit zástupy pacientek. Na prvním místě k nim patří nebezpečný mamograf.
Kdo o tom ví?
Typický byl můj rozhovor s panem Golisem z Lidovek. Nikde si jej nepřečtete, samozřejmě nevyšel. Shrnul bych vše do několika vět: Nejdříve chtěl vědět, z čeho svůj skeptický postoj k reklamním kampaním o „prevenci“ čerpám. Když jsem mu to vysvětloval, dostali jsme se pochopitelně i na problém mamografu.
Pro vysvětlení – jde o přístroj, který údajně slouží k odhalování rakoviny prsu v raných stádiích – a tedy i k úspěšné včasné léčbě.
Když jsem prohlásil, že mamograf je nebezpečný, že může rakovinu u žen naopak vyvolat a celý proces rakovinného bujení v dosud zdravém těle spustit, měl co dělat, aby se udržel v klidu. A brzy jsme rozhovor také skončili.
Ve večerních zprávách televize Nova jsem byl označen za exota, který jediný s nádherným statečným činem Angeliny Jolie a jeho zveřejněním nesouhlasí. A – jak jinak – následovala reportáž o vyšetření úzkostných žen na mamografu. Lékař pro milióny žen u obrazovek spokojeně konstatoval, že Angelina se postarala o plné vytížení jejich přístrojů. Ženy volají, objednávají se – no prostě skvělé! Následujte je!
Sice by prý – z důvodů které nespecifikoval – doporučoval mamograf ženám až od čtyřiceti let výše, ale pro ty mladší jsou tady zase jiné spolehlivé metody vyšetření. Peníze, peníze, peníze.
Pravda nedopatřením
Třináctého srpna 2009 – nejspíše jen nedopatřením – tento hrozivý problém, o němž kampaně na „prevenci“ rakoviny u žen mlčí, pronikl i do médií hlavního proudu. Na serveru iDnes jsme mohli číst například takováto „rouhavá protiproudní“ sdělení:
Vyšetření prsu mamografem, které má včas odhalit rakovinu, ji může podle lékařů paradoxně vyvolat svým zářením. Varování se týká žen mladších čtyřiceti let.
"Preventivní mamografie by u žen mladších 40 let neměla být prováděna a u ostatních nanejvýš jednou za rok. Jen taková expozice prsní tkáně zářením je odůvodněná. Mamografy totiž nejsou zcela nevinný přístroj a vyšetření není bez rizika.
"Jako u každého ionizujícího záření je u něj důvodné podezření, že může vyvolat rakovinu," říká onkoložka Jana Prausová. "Zkrátka ženy si příliš brzkou prevencí na mamografu mohou nádor samy vypěstovat," říká to natvrdo onkolog David Feltl.
Samo záření mamografu, kterým se nádory zjišťují, není pro mladé ženy úplně bezpečné. "Když bude taková žena příliš úzkostná a bude každý rok chodit preventivně na mamograf od třiceti let, tak si nádor vypěstuje sama kvůli dávkám záření," varuje ostravský onkolog David Feltl.
Lékaři jsou navíc v případě rakoviny leckdy až příliš pečliví a nařídí raději více vyšetření a operativních zákroků, než je třeba.
"Některá menší mamografická centra nemají tak dobrou návaznost na onkology, takže když se ženě na mamografu zobrazí nějaký nález, odesílají ji rovnou na chirurgii, kde ji operují. A pak se může ukázat, že to nebylo nezbytně nutné," popisuje Hana Jírovcová ze sdružení Mamma Help, které pacientkám pomáhá.
Skutečnou a nezpochybnitelnou diagnózu, zda šlo o zhoubný nádor, totiž zjistí až histolog z tkáně nádoru.
"Odeslat ženu nejdřív k chirurgovi je špatné. Ta cesta by měla být opačná: z mamografu nejdřív k onkologovi, protože ten se může například pokusit zmenšit nádor pomocí chemoterapie. A až pak ženu odešle k operaci. Jde o to, aby operací bylo co nejméně," dodává Hana Jírovcová.
Toto že uveřejnil mainstream? Ano. Nedopatřením. Ale dál se tím nezabýval.
Vážné otázky
Je jasné, že se okamžitě ohradili jiní „odborníci“. Hrozilo, že vynikající byznys, krytý jako vždy údajným zájmem o zdraví žen, bude zpochybněn. Což je v takto choulostivé oblasti na pokraji „zrady praporu“. Asi jako když nedávno praktická lékařka hovořila na ČT o nebezpečích očkování. Dnes tento rozhovor najdete jen na internetu. V televizi se už nikdy neopakoval.
Vážné otázky kolem mamografu však zůstávají:
Proč zrovna hranice 40 let má být bezpečná? Proč ne třicet pět, třicet dva či cokoli? Proč ženy nad pětačtyřicet mají na nebezpečný mamograf chodit? Nezáleží už na nich tolik?
Jde o velké peníze. Ale také o život. A nejen ve zdravotnickém průmyslu.
Nemluví se o tom, že samo vyšetření může spustit zárodečné stadium i mechanickou cestou – stlačením tkání, které uvnitř vede často k jejich poškození a rozběhnutí procesu bujení.
Ani zmíněná histologie – invazní odebrání vzorku tkáně – není bez nebezpečí, protože může uvést rakovinné buňky do krevního oběhu. A tak dále. A tak dále. A tak dále.
Slavná Jolie
Na stránkách Protiproudu se hodláme těmto závažným uměle cenzurovaným otázkám – nejde jen o rakovinu prsu – soustavně věnovat. Existují totiž i jiné alternativní metody vyšetření a léčení různých chronických chorob než ty, na které míří zdravotnický byznys.
Stav je však takový, jaký je: Angelina Jolie je slavná, statečná a hrdinná, zatímco článek z Protiproudu skandalizovaný jako téměř nemravný a nebezpečný. Nemůže tomu být jinak.
Jde o velké peníze. Ale také o život. A nejen ve zdravotnickém průmyslu.
Mediální mainstream vám to neřekne.