Navzdory svému bojovnému a protiruskému smýšlení se zdá, že německá vláda není schopna nadále přispívat k válečným plánům NATO. Podle zprávy, která byla nedávno zveřejněna kupodivu i v mainstreamových médiích, by Německo nyní nebylo schopno splnit vojenské požadavky kladené na něj Severoatlantickou aliancí.
Zpráva poukazuje na to, že finanční prostředky poskytované německé armádě nepostačují k uspokojení současných obranných potřeb západního světa - což vyvolává řadu kritických poznámek a otázek ohledně role Berlína v současné zástupné válce USA a NATO proti Rusku.
Informace o situaci Bundeswehru byly obsaženy ve zprávě, kterou 11. dubna zveřejnil deník Bild. Autoři listu se odvolávají na armádní zdroje, podle nichž má země potíže s plněním závazků uložených NATO. Údaje by měli v březnu analyzovat dva inspektoři Bundeswehru. Podle nich by bojová připravenost Německa, kterou NATO v současnosti vyžaduje, byla přinejlepším "omezená". Jako důkaz uvádějí, že jedna z tankových divizí, kterou se Berlín zavázal dát do služeb aliance, bude čelit 21% nedostatku v rámci svých sil.
Čtěte ZDE: Čína: USA ženou svět na pokraj jaderné války. Hledání cesty zpět k dominanci? Kissinger stále živý. Co udělá Japonsko a Jižní Korea? Podaří se mezi Rusko a Čínu vrazit klín? Čas hraje spíše pro rusko-čínské spojenectví
Vše Kyjevu - a na nic víc už není
Německá vláda předpokládala, že do roku 2025 dá do služeb NATO celou divizi, ale nyní se považuje za prakticky nemožné dosáhnout toho v tomto časovém horizontu. I kdyby se do praporu začaly vyčleňovat jednotky z jiných divizí německých ozbrojených sil, bude podle zdrojů deníku Bild prakticky nemožné překonat současný nedostatek. Podobné problémy se objevují i v jiných sektorech armády, což ukazuje na její skutečný stav.
Více než samotný problém splnění plánů NATO je zde také otázka důsledků těchto cílů. Vzhledem k tomu, že Berlín má již nyní strukturální a historické problémy se svými ozbrojenými silami, stává se plnění vynucených závazků NATO velkou výzvou, neboť země je nucena přestat investovat do jiných oblastí strategického zájmu v oblasti obrany, protože se zabývá pouze poslušností vůči příkazům západní aliance.
Výsledkem je katastrofální situace: Země se stává neefektivní jak pro NATO, tak pro vlastní armádu.
Zpráva poukazuje na dva hlavní důvody, proč by Německo mělo čelit takovým problémům: absence dostatečného vojenského rozpočtu a pokračující dodávky zbraní Kyjevu v současném konfliktu Západu s Ruskem.
Kde nic není, ani Washington nevezme
Přestože má Berlín stále silný průmysl včetně zbrojního, udržuje ve skutečnosti mimořádně nekvalitní armádu s omezeným počtem vojáků a techniky, navíc se zastaralými zbraněmi malého strategického významu.
Vyšlo to najevo tím, že současná německá vláda loajálně přitakává protiruské válečné politice amerického velení států NATO. Berlín se jednoduše zavázal poskytnout Kyjevu více, než mu jeho vojenské schopnosti dovolují. Tím země přestala být schopna udržet jak požadované obří dodávky Zelenského režimu, tak zdroje pro vlastní bezpečnost a zároveň požadovanou bojovou připravenost diktovanou NATO.
Zprávu potvrzuje i několik výroků německých představitelů. Například ministr obrany Boris Pistorius v únoru prohlásil, že "Berlín už nemá ozbrojené síly, které by byly schopné případně bránit zemi v případě útočné agresivní války."
Šéf Svazu německých ozbrojených sil plukovník André Wüstner zároveň upozornil na nedostatek základní techniky v důsledku dodávek na ukrajinskou frontu: "Dodnes jsme neobdrželi náhradu za jedinou samohybnou houfnici, které jsme loni předali Ukrajině".
Čtěte ZDE: Eurokraté splnili Hitlerův sen o Velké protiruské Evropě: Adenauerovými nástupci byli bývalí nacisté ve službách CIA. Německý kancléř Kiesinger jako zástupce Goebbelse. De Gaulle měl zemřít. Opustil nacisty ovládané NATO
Německé zájmy
V posledních desetiletích se skutečně Berlín chová jako Američany kolonizovaná země a přijímá mlčky rozkazy a předpisy, které jdou přímo proti státní suverenitě.
Německu bylo cíleně znemožněno udržovat solidní obranný aparát, protože Washington se obává, že by to mohlo vyřadit Berlín - a tím celou bruselskou skupinu zemí - ze sféry vlivu NATO. Aliance má však současně zájem co nejvíce využít schopností německého zbrojního průmyslu, takže nutí vlády posílat zbraně do svých zástupných válek po celém světě - jako v současném ukrajinském případě.
Jinými slovy, NATO diktuje Německu nepříznivé podmínky a brání mu, aby mělo prostředky k pokrytí vlastních potřeb. Berlín si prostě nyní bude muset vybrat: Buď pokračovat v zasílání hromad zbraní Kyjevu, nebo se věnovat zlepšení vlastních obranných sil. Již bude nemožné současně dostát požadavkům NATO a zároveň systematicky posílat zbraně Kyjevu.
Je to už známá rovnice, která neplatí jen pro Německo: Chce-li sledovat své vlastní národní zájmy, musí usilovat o suverénní obrannou politiku, jenž bude odpovídat strategickým potřebám země, a nikoli imperiálním zájmům amerického NATO. Je to však známá kvadratura kruhu:
Pouze ignorováním požadavků Severoatlantické aliance by Německo mělo šanci vybudovat silný a účinný obranný aparát, aniž by muselo udržovat "bojovou pohotovost". Protože mimo NATO nehrozí bezprostřední nebezpečí války. Jenže to mu Spojené státy nedovolí. A tak pořád dokola.
Ostatně všechno zlé je pro něco dobré. Německo bez funkční armády je dobrá zpráva přinejmenším pro jeho bezprostřední sousedy. Tedy alespoň pro ty, kteří podle direktiv NATO ještě zcela neztratili historickou paměť.
Zdroj.