Jussie Smollet je nešťastník, který měl dosud tu smůlu, že zpočátku byl - úspěšný. Již jako devítiletý se objevil v několika filmech, a později díky dalším rolím v seriálech se stal určitou celebritou.
Když však měl pocit, že jeho hvězda nestoupá dostatečně rychle, v červnu 2015 v jedné show udělal tzv. coming out, neboli prohlásil o sobě, že je gay. Na jistý čas to vzbudilo pozornost médií, ale když i ta začala slábnout, dostal „bomba nápad“, který svým rozumečkem považoval za geniální. V lednu 2019 nahlásil na policii, že byl napaden dvěma maskovanými muži, samozřejmě Trumpovými sympatizanty („Nejsi ty ten černý buzerant ze seriálu Empire?“), kteří ho prý pronásledovali, dali mu smyčku kolem krku, polili ho chlórovým bělidlem, zlomili mu žebro a křičeli: „Tohle je země MAGA! (Akronym Trumpova prezidentského hesla „Make America Great Again“).
Slovenská epizodka
Postupoval podle stejného scénáře, jako svého času na Slovensku Peter Weisenbacher, který před dvěma lety psal na svém statusu:
„Moji kamarádku, nazvěme ji Jana, zmlátili o víkendu v Piešťanech čtyři náckové. Byla tam na výletě s přítelkyní, nazvěme ji Kristýna. Ano, lesby. Stalo se to blízko centra. Jeden měl černé tričko s portrétem Josefa Tisa, druhý zelenou polokošili Kotleba-LSNS.“
A aby dodal svému výmyslu na dramatičnosti, přidal:
„Když odcházeli nechávajíce ženy na zemi zbité, krvavé a špinavé, ještě na jejich adresu dodali, že jsou 'duhový, satanistický mor slovanství'“.
Hoax Petra Weisenbachera nevzbudil větší pozornost, protože i desetiletému děcku muselo být jasné, že si to vymyslel.
Liga spravedlivých
Na udici Jussieho Smolleta se však okamžitě chytila levicová média (těch je většina), která hned spustila palbu na Ameriku, jež hlasovala pro Trumpa. Protože, jak píše Wall Street Journal, „stůj co stůj chtěli věřit Jussiemu Smollettovi “.
Všechny významnější osobnosti se smyslem pro spravedlnost se začaly předhánět v projevech rozhořčenosti a ve vyjadřování soucitu s obětí:
Nancy Pelosiová, předsedkyně Sněmovny reprezentantů, napsala (později to však vymazala): „Rasistický a homofobní útok na Jussieho Smolletta je urážkou naší lidskosti. Nikdo by neměl být napadán za to, kým je, nebo koho miluje. Modlím se, aby se Jussie rychle zotavil a aby bylo spravedlnosti učiněno zadost. Všichni se můžeme zavázat, že budeme dělat všechno, aby jednou provždy tato nenávist skončila.“
Takovou příležitost si nenechal ujít ani prezidentský kandidát Joe Biden: „To, co se dnes stalo Jussiemu Smollettovi, nesmí být v této zemi nikdy tolerováno. Musíme se postavit a žádat, abychom již nepřechovávali nenávist, aby homofobie a rasismus neměly místo na našich ulicích ani v našich srdcích. Jsme s tebou, Jussie.“
Mlčet nemohla ani kandidátka na viceprezidentku Kamala Harrisová: „Jussie Smollett je jedna z nejmilejších lidských bytostí, jaké znám. Modlím se za jeho brzké uzdravení. Jedná se o novodobý pokus o lynčování. Nikdo by se neměl bát o svůj život kvůli své sexualitě nebo barvě pleti.“
I senátor Bernie Sanders se rozhořčoval: "Rasistický a homofobní útok na Jussieho Smolletta je hrozným příkladem rostoucího nepřátelství vůči menšinám v celé zemi."
Čtěte ZDE: Vědci mají problém: Bádali nad tím, kdo ve Švédsku znásilňuje. Všímat si migrantské kriminality je nejen neetické, ale i nezákonné. Vzor pro zbytek Evropy. Vraždy v JAR? Dohnat a předehnat! Ještě si tu v Evropě užijeme
Dobrý kšeft pro kulturisty
Při pozornějším zkoumání případu se však ukázalo, že Smollett „zločin z nenávisti“ pouze předstíral s cílem získat publicitu. K útoku podle Smolleta mělo dojít v centru Chicaga ve dvě ráno v době zimní sněhové bouře, v nejchladnější den roku. Logicky vyvstala otázka: Jaká je asi pravděpodobnost, že v takovém nečase ve dvě v noci údajní Trumpovi příznivci budou chodit po městě s připravenou smyčkou, aby mu ji uvázali kolem krku - a ještě k tomu s chlorovým bělidlem?
Stručně řečeno: americký herec Jussie Smollett byl nakonec uznán vinným, že zinscenoval proti sobě rasistický útok. Ukázalo se, že „útočníky“ nebyli běloši, ale černošští kulturisté, kterým Smollett zaplatil 3500 dolarů, aby se vydávali za Trumpovy sympatizanty.
Je to jeden z mnoha případů typického lhaní a pokrytectví levičáků, kteří chtějí sloužit progresivnímu narativu kvůli politickému či jinému zisku. Je to narativ, který cílevědomě rozšiřují všechny „progresivní“ síly odchované Frankfurtskou školou.
Přestože slovenská policie případ dvou napadených leseb chtěla řešit, žádné udání však nedostala. Peter Weisenbacher byl totiž prozíravější než Jussie Smollet a bylo mu jasné, co by mu hrozilo v případě falešného obvinění.
Fingované přepadení Jussieho Smolleta odhaluje mnoho věcí. Jedna z nich: vydávat se za oběť je výnosný byznys.
Nenávist místo diskuse
Jak jsem napsal před více než rokem: „Dnes je každá veřejná diskuse vyjadřovaná v termínech obětí a jejich mučitelů. Ženy jsou oběťmi mužů, černoši oběťmi bělochů, homosexuálové oběťmi heterosexuálů, zdravotně postižené osoby oběťmi zdravých, potomci původních obyvatel oběťmi dobyvatelů před mnoha staletími, imigranti oběťmi domácího obyvatelstva atp. Jelikož tuto taktiku mimořádně úspěšně využívá homolobby, jejímž denním chlebem je bědovat nad homofobií či transfobií a takto upoutávat na sebe pozornost, získávat uznání a peníze od sponzorů, můžeme si být jisti, že odhalované homofobie bude jen přibývat.“
V posledních letech se podobně odehrálo mnoho mediálně velmi známých případů „rasové nenávisti“, které se ukázaly jako fingované. Členové KukluxKlanu údajně sa potulující po bukolickém areálu Oberlin College, bílý muž obtěžující černošského zástupce štátu Georgia v obchodu s potravinami, rasisté umísťjící „smyčku“ šibenice do garáže černošského jezdce NASCAR, Trumpovi příznivci strhávající hidžáb z Yasmin Seweidové v newyorském metru, bílí fanatici močíací na mladé černošské děvče v Grand Rapids, bílí muži podpalující míšenku, teenagerku v Madisonu, a tak dále, a tak dále…
Wilfred Reilly píše, že pro svou knihu Hate Crime Hoax (Lži o kriminalitě z nenávisti) cíleně vyhledával na internetových výzkumných platformách soubory termínů jako „hate crime hoax“ a „hate crime: narrative collapse“. Na konci sestavil soubor 409 případů, soustředěných mezi roky 2014 a 2019, ve kterých se objevilo nezpochybnitelné tvrzení (policejní zpráva nebo článek v celostátních nebo renomovaných regionálních médiích) o závažném incidentu zahrnujícím rasismus nebo předsudky, které byly později zcela vyvráceny (tento soubor údajů v současnosti rozrostl na více než 1000 incidentů).
Problém pro progresivní levici je v tom, že ačkoli je velká poptávka po fašistech, nabídka je velmi malá. Proto fašisty musí hledat všude, kde se jen dá, zejména tam, kde nejsou.
Otázka pravdy se přitom zamlžuje, neboť není důležitá: kdo získá status oběti, stává se imunním vůči jakékoli kritice. Oběti se odpouští vše a jakákoli diskuse s racionálními argumenty je zakázána.
Na Západě byla kdysi tradice vyslechnout obě strany a diskutovat. Dnes jde o vzbuzení silných emocí nenávisti.
Proč nenávisti?
Aby lidé nezačali přemýšlet.
Zdroj.