"Žádný civilní orgán nemá právo a oprávnění zakazovat shromáždění věřících za účelem uctívání Boha, přijímání Boží milosti a útěchy ve svátostech a slavení eucharistické oběti," - uvedl kardinál Gerhard Ludwig Müller, bývalý prefekt Kongregace pro nauku víry.
Kardinál Gerhard Ludwig Müller tak reaguje na sílící antiklerikální útoky na církev a duchovenstvo v Evropě: "Brutální násilí vůči kněžím, řeholním sestrám a věřícím laikům, ničení kostelů a znesvěcování obrazů Krista a svatých se stává v Evropě a zejména ve Francii tradicí proticírkevního 'sekularismu' od velkého jakobínského teroru roku 1792."
Nové pronásledování
"Na sociálních sítích ve španělských levicových denících se otevřeně volá po vražděni španělských kněží a věřících, což však španělští policisté neberou jako nenávistné výroky. Mnozí kněží v Evropě se v rámci politické korektnosti stávají otevřenými zrádci církve a vlastního národa. I za pomoci cizích peněz, které financují sebezničení církve," uvedl kardinál Gerhard Ludwig Müller.
Církev, kterou Boží Syn Ježíš Kristus založil, je společenství Kristových učedníků. Církev čerpá z Boží milosti, lidé jsou hříšníci a potřebují Boží odpuštění a smíření. Neexistuje však žádná kolektivní vina, kterou se snaží církvi vtisknout nepřátelé křesťanství. Pokud katolík, ať kněz nebo věřící, udělá něco špatného, musí za to převzít morální a právní odpovědnost.
Volat však po odsouzení celé skupiny, jak se o to snaží dnes liberálové, progresivisté a nepřátelé Církve, je nepřijatelné. K podobným krokem se uchylovali komunisté i nacisté, kteří neuznávali důstojnost jednotlivce. Snahy hanobit Církev slovem i činem mají své kořeny v popření Boha a nenávisti k Bohu. To vedlo následně u mnohých komunistů, nacistů či liberálů k opovrhování lidmi, kteří jsou stvořeni k Božímu obrazu.
"Dnes musí katolíci snášet nejhorší nenávistné projevy v Evropě. Jsou oběťmi kristofobie na kontinentu, který nenávidí svou vlastní identitu v křesťanské tradici," - řekl kardinál. Pokud k tomu přičteme ještě cílenou a mnohými politikami podporovanou islamizaci Evropy, je zřejmé, že Církev a její členy opět čekají velmi těžké časy.
Čtěte ZDE: Účet pro Františka: 300 miliónů pronásledovaných křesťanů. Papež podporující džihád? Lhostejnost k islamizaci Evropy. Naši vůdci jsou zločinci. Falešná představa o islámu. Smrtelná rána pro nás všechny
Pozvednout hlavu
Kardinál Gerhard Ludwig Müller se zmínil také o pandemických a hygienických omezeních, které zasáhly Církev velmi tvrdým způsobem. "V souladu s katolickým učením o státě uznáváme autoritu legitimní vlády a přijímáme opatření, která jsou nezbytná pro ochranu před hrozbami, ke kterým se řadí i současná epidemie. Žádný civilní orgán však nemá právo ani autoritu, aby mohl zakázat shromažďování věřících k uctívání Boha, přijímání Boží milosti a útěchy ve svátostech a slavení eucharistické oběti."
Je zřejmé, že někteří proticírkevní vůdci zneužívají koronavirovou krizi na prosazení svého programu odkřesťanštění Evropy a Ameriky jak v srdcích lidí, tak i ve veřejných institucích katolické kultury. V takové těžké situaci by však měli biskupové katolické církve následovat příkladu svatého Ambrože, který statečně čelil všemocnému římskému císaři Theodosiovi Velikému. Milánský biskup měl dokonce odvahu říci římskému vladaři: "Císař je v Církvi, ne nad Církví." A císař mohl znovu přijmout svaté přijímání až když začal činit pokání v souladu s Ježíšovými slovy: "Odevzdejme císaři, co je císařovo a Bohu, co je boží." Katolík si nemá klekat před žádnou státní mocí nebo projevy ideologického fanatismu. Katolík si kleká jen v kostele a před oltářem.
"Naděje vkládáme do Boha, ne do lidských výpočtů o budoucnosti. Boží prozřetelnost vede dějiny k dobru i tam, kde v hlubokých slzavými údolích vidíme pouze temnotu a nebezpečí. Ale Kristus je světlo a dává nám sílu pouštět se uprostřed pronásledování světa a útěchy Boží. "Ježíš nám říká:" Já jsem světlo světa. Kdo půjde za mnou, nebude kráčet ve tmě, ale bude mít světlo života," řekl kardinál.
"Věřící a praktikující katolíci by se měli konečně přestat obávat liberálů, progresivistů a levičáků, bez ohledu na to, jak vysoko jsou v církevní hierarchii. Nedejme se urážet a hanobit pod čím dál hanlivějšími označeními 'konzervativci' či 'pravičáci'. Opět se scházejme ve farnostech, náboženských společenstvích či diecézích. Vystupujme na sociálních sítích a v médiích hlasem rozumu a aktivní láskou zakořeněnou v Boží lásce k nám a naší víře v Lásku Trojjediného Boha!" doplnil ještě kardinál Gerhard Ludwig Müller.
Zdroj.