Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Totalita vchází nenápadně: Kousek po kousku. Co se stalo s Anglií? Okénko do naší budoucnosti. Ještě žiješ? Zaklekneme tě ještě víc. Svazáci nadšeně měří teplotu. Ještě si to budou sami pochvalovat...

Totalita vchází nenápadně: Kousek po kousku. Co se stalo s Anglií? Okénko do naší budoucnosti. Ještě žiješ? Zaklekneme tě ještě víc. Svazáci nadšeně měří teplotu. Ještě si to budou sami pochvalovat...

8. 9. 2020

Tisk článku

Ladislav Větvička se byl zase podívat ve Velké Británii a nestačil se divit, jakým tempem tam (vedle výměny obyvatel ve městech) postupuje novodobá totalita

Už to bude skoro třicet roku, co sem se poprve podival na brycke ostrovy. Prvni navštěva mě fascinovala, asi proto, bo přesně, jak sem si staru dobru Angliju, Irsko, Skotsko a Wales představoval, tak vypadala. 

Škarede, vychrtle normanske Brytky na ulicach, Irky navic navlečene do nesmyslně křiklavě barevnych hader, řidke, blbě načepovane ejly v Anglii a skvěle stauty v Belfastu, k temu furt dokola fiše s čipama, pomačkanym hrachem, burgrama a fazolama s kečupem. Mělo to svoje kouzlo a atmosfera na ulicach aji v hospodach byla skvěla, bo všude hrali muzikanti a v knajpach se zpivalo nebo čumělo na fotbal. Bylo to autentycke a inspirujici, vidět ty svobodne, radujici se lidi.

Pak sem dluho jezdil pracovně do Londyna, Dablina a Korka, takže už sem nespal v levnych bedach a brekfestach a nežral spolu s dělnicku třidu fiše s čipama nebo pomlete maso v husce, ale dopřal sem si aji stejka z prave brycke kravy a hotel vyšši cenove skupiny, v kerem to neprofukovalo v netěsnicich, divnych oknach a nemusel sem mět jednu ruku v umyvadle pod vařici a druhu pod studenu vodu. Brzo sem se ovšem aji tak vratil k fišum, bedum a dělnickym knajpam, bo sem se tam citil lip.

Ale při každe navštěvě sem vnimal, jak stara, dobra Anglija ide do hajzlu. Přibyvalo divnych čtvrti, kde sem se necitil dobře, přibyvalo bordela na ulicach, mizeli puvodni obyvatele. Mistni to asi tak ostře nevnimali, ale při čtvrtletnich odstupach mezi navštěvama vidite ty změny tak nějak ostřeji. Letošni navštěva po dluhe době byla šokem největšim, bo z ulic a baru zmizel puvodni brycky duch, radost a bezstarostnost a všecko nahradil strach a snaha o dodržovani předpisu, byť nesmyslnych, jak sem to popsal v blogu STRACH. Naraz sem se ocitnul v době, kdy v Praze vladnul rusinsky krejčik a policajti každodenně buzerovali hosty v knajpach a kontrolovali občanky. 

Toto sem zrovna od obyvatel ostrovu nečekal. Socializmus, dotace, fašizujici předpisy, policejni brutalita, všudepřitomna režimni propaganda, nadšeni mladi svazaci měřici teplotu lidem čekajicim na vstup do hajzlu... prostě Bilakuv pseudosocializmus v te nejhorši formě. 

Pod hrdym praporem vstřic budovani socializmu!

Aji slušne firmy jako BrewDog su tak zblbnute, že produkuju nesmyslne socanske slogany.

Aji slušne firmy jako BrewDog su tak zblbnute, že produkuju nesmyslne socanske slogany.

Mlada svazačka v akci. Vytvořila socansku frontu před hajzlama, kde na 15 toalet povolovala vstup po jednom. Tak to pry vyžaduje předpis. Na otazkul, jestli bysem se při teplotě 37,0°mohl laskavě vychcat do křaka, nevěděla, co odpovědět...

Venkov, Skotsko, Wales a Irsko ještě patři k mistam, kaj lid odolava, otazka je, jak dluho. Zas mi to připomnělo nadherna slova teho ameryckeho herca v roli prezidenta: "Pohled vlády na ekonomiku by se dal shrnout do několika krátkých frází: Pokud se to hýbe, zdaň to. Když se to stále hýbe, reguluj to. A když se to přestane hýbat, dotuj to. (If it moves, tax it. If itkeeps moving, regulate it. And if it stops moving, subsidize it.)"

Anebo tento nadherny citat: "Devět nejděsivějších slov, jaká v angličtině jsou: Jsem z vlády a přišel jsem vám pomoci. (The nine most terrifying words in the English language are: I'm from the government and I'm here to help)."

Čtěte ZDE: Metropole džihádu: Výlet strojem času, aneb okénko do budoucnosti. Plačící učitel. Přišlo to tak rychle! Co nosí muslimky pod nikábem? A co učí naše vojáky na největším cvičení NATO, které právě začalo?

Totalita začina nenapadně 

Malokdy to byva naraz. Bo to je nebezpečne, teho by si lidi všimli a co kdyby kdosik zvednul hlavu a zečal cosik mrmlat? Mnohem lepši je použit salamovu metodu a jit kusek po kusku. Bo jak zavedete malu sviňarnu, mnoho lidi řekne: "...ty, to neni tak hrozne." Nebo "...mě se to až tak nedotyka."

A to je začatek konca. Bo chytra totalita postupuje pomalučku. Počka, až si lidi na jakysik hlupy přikaz zvyknu a dokonce se najdu hňupi, keři to budu obhajovat. A jak už si lidi na jakusik prasarnu zvyknu, tak jim neni ani divne přizpusobit se, bo si řikaju - nikomu to nevadi, tak asi to sem ja, kery je divny. A tak v Anglii nikomu nepřijde divne, že jim seberu daně a pak ty penize rozdavaju cypum, keři si třeba u McDonalda kupi ty pomlete sračky. Strop teto socanske uchylky dali na 300 Kč, takže když si nakupite pomlete maso za 600 Kč, hodny stat vam hnedka vrati 300 Kč. To je zvrhlost, co? Ale Angličanum to už jako hlupost nepřipada. Zvykli si. Navic to byla omezena akce, tak co?

Angličanum ani nebylo divne, že jim chytry stat nařidil nosit hader přes pysk až 10.7. Takže v době, kdy my zme si už mohli diky Andymu, kery zachranil tisice mrtvych, hadry z pysku na par tydnu laskavě sundat, anglicke ovce si je na letni sezonu dali na pysk. Bo to je vladni opatřeni, tak se to musi dodržovat. A tak dodržuju kdejaku hlupotu. Třeba tu, že nesmi sedět na mise, když ve vedlejši budce už kdosik sedi. Ne, nerobim si srandu, fakt to tam dodržuju a s važnym gzychtem vam budu tvrdit, že to je tak spravne, bo to nařidila vlada. Vytvořili fronty na hajzel, bo vam mlada svazačka před vstupem měři teplotu a kontroluje, jestli mate u pisojra spravne rozestupy. 

Vytvořili fronty nejenom na hajzel, ale všude. Fronty do bufača, fronty do obchoda, fronty na pivko po šichtě. To sem naposledy viděl za Bilaka. Fakt. Nevěřite? Věřte.

Dokonce jim to připada normalni a budu to obhajovat, bo tak to je spravne, tak to ma byt!

Zdroj: 1, 2

Doporučujeme

Na začátek stránky