Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Pěšáci a šašci Kavárny: Hašek na Hrad? Rusko prý vynuloval nejednou! Kádrový profil z Letné umetá cestu. Nesoudnost, nebo loutka v rukou jiných? Když mu to nejde v byznysu, zkusí to v politice

Pěšáci a šašci Kavárny: Hašek na Hrad? Rusko prý vynuloval nejednou! Kádrový profil z Letné umetá cestu. Nesoudnost, nebo loutka v rukou jiných? Když mu to nejde v byznysu, zkusí to v politice

2. 8. 2019

Tisk článku

Tomáš Vyoral je zvědav, zda skutečně bude mezi budoucí prezidentské kandidáty ke své škodě a ostudě Pražskou kavárnou zařazen i někdejší oblíbený hokejový brankář

Řada z nás si pamatuje rok 1998, kdy se po naganském úspěchu ozývalo „Hašan na Hrad“. Po více než dvaceti letech přichází reminiscence. Jen se dvěma obměnami.

Zatímco tehdy volání spontánně vycházelo od lidí „zespoda“, nyní vychází od samotného brankáře „ze shora“ a troufám si tvrdit, že plánovaně. Zdali už je, nebo teprve bude jeho teoretická kandidatura i řízená, se časem dozvíme. Ostatně recitací na letenské demonstraci a žádoucími názory na premiéra Babiše a prezidenta Zemana si vytvořil zdatné politicko-mediální zázemí. K dobru mu budiž i možný příslib, že prý coby prezident by mohl Putinovy „hackery“ a „agenty“ vynulovat podobně jako Rusy v Naganu.

Smarty prezident?

Dominik Hašek, pro mě osobně vůbec nejlepší brankář hokejové historie a jeden z nejlepších hráčů historie NHL, začíná v hokejovém důchodu vymýšlet zajímavé vylomeniny. Z Dominikova marketingu á la Horst Fuchs na svou značku energetických nápojů, připomínajícího Českou sodu (pouze myšlenou vážně), mi bylo pana Haška líto a za něj stydno. Jeho současná ambice, kdy zřejmě vážně uvažuje o prezidentské kandidatuře, jeho slovy „studuje politiku“ a z pohledu „zodpovědnosti“ by byl „výbornej“ prezident, už je nadobro k smíchu. Ať už je to z jeho hlavy, z hlavy někoho jiného, nebo půl na půl.

V nedávném rozhovoru pro rádio Impuls odpověděl na dotaz, zda si dovede představit sebe jako prezidenta: „Jestli si dovedu představit? Tak všechno si člověk dokáže představit. Proč ne, no. Takže budu si to představovat a nějak si to představit i dokážu.“

Na doplňující dotaz redaktorky, zda tedy bude kandidovat, reagoval: „Na přímou otázku nepřímá odpověď. Teďka mám svoji práci, kterou mám hrozně rád, kterou rád dělám a kterou chci dělat naplno, takže v tudletu chvíli určitě něco podobného neplánuju, ale co bude za dva, za tři roky, nebo kdy se bude konat nějaká plánovaná volba, tak to člověk nemůže odhadovat a potom se budu rozhodovat, no. Všechno je možný.“

Čtěte ZDE: Demonstrace proti demokracii: Volání po další invazi? Národní fronta komiků. Jak je důležité míti lídra. Stesk po časech koaličního bahna? Sobotkovo dědictví. Moravané, nenechte se zblbnout Prahou!

Vynuluje hackery?

Souhlasím, že člověk si dokáže představit všechno. Třeba já si dokážu představit i Jean-Claude Junckera nepostiženého ischiasem, nedehydratovanou Angelu Merkelovou nebo božskou aktivistku Grétu ve školní lavici. Ale s některými představami, zejména těmi o sobě samém by měl být člověk občas soudný. Už jen to, že uvažuje o kandidatuře, je na pováženou a jeho rodině či lékařům by měly alespoň zablikat varovné kontrolky.

Jakkoliv mu čtení z lístku na Letné pořádané Milionem chvilek pro demokracii před statisíci lidmi jistě dodalo sebevědomí a jistoty, že je na té správné straně „liberální demokracie“, „pravdy a lásky“. A jakkoliv je jeho názor na Andreje Babiše, Miloše Zemana, Rusko nebo Čínu žádoucí a uvědomělý, a tedy i podpora lepších politiků i médií prakticky zaručena – na rozdíl třeba od „neuvědomělosti“ Jaromíra Jágra.

K dobru Dominikovi navíc lze přičíst jeho eliminaci Rusů ve finále Nagana. Jeho příslib vynulování „hackerů“ a „agentů“ Vladimira Putina ho v očích určité skupiny lidí může znovu stavět na piedestal, a navíc jde o dobrý marketingový potenciál.

„Jak říkám, já mám politický zkušenosti velice malý. To, že mě politika zajímá a že ji studuju, já nevím jednu, dvě, tři hodiny denně podle možností, to je jedna věc. Ale to, co jsem dělal a to, co dělám teďka, tak prostě mě baví věci, který jsou zodpovědný. A pakliže i funkce prezidenta je velmi zodpovědná, jakože o tom nepochybuju, to je nesmírně zodpovědná funkce, tak jestli bych to měl brát z týdle strany, tak bych byl výbornej, ale samozřejmě je tam ještě důležitých spoustu dalších kvalit a to se uvidí, to se uvidí za dva, za tři roky...“

Parta hic

Dominik Hašek nejen že sleduje, ale dokonce studuje 1-3 hodiny denně politiku. A studijní materiály má od politologa Petra Fialy nebo od loutkáře a stvořitele Jiřího Drahoše, ex-diplomata Petra Koláře? Že by byl z pohledu zodpovědnosti „výbornej“, je také diskutabilní. Když si vzpomeneme na jeho několikeré končení a vracení se k hokeji – jakkoliv tomu dokážu rozumět. Na jeho již ukončený byznys se sportovním oblečením, který mu dle jeho slov prodělával 30 tisíc měsíčně. Na jeho současný byznys s energetickými nápoji, který dotuje 200 tisíci měsíčně. Na jeho extempore, kdy zřezal a zranil soupeře v in-line hokeji… Nevím, zda tohle potvrzuje jeho zodpovědnost…

Dovolím-li si zaspekulovat, tak převlékač vojenských uniforem Petr Pavel ani pozdní disidentka Miroslava Němcová možná v předběžných průzkumech nevzbudili očekávanou odezvu, jak by si určitá vybraná skupina lidí přála. V Senátu uklizená parta hic neúspěšných kandidátů předchozí prezidentské volby ve složení Jiří Drahoš, Marek Hilšer a Pavel Fischer rovněž není úplně jistým želízkem v ohni. Tedy se podobně jako minule hodí postavit za pár let do pole větší počet pěšáků. Který z nich pak vyhraje, je v zásadě jedno. Ostatně nastrčení Jiřího Drahoše do první linie (na místo sebe samého) veřejně přiznal ex-diplomat Petr Kolář.

Zdroj.

Doporučujeme

Na začátek stránky