Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Budování policejního státu: Má pád české vlády založený na mohutném fízlování souvislost se skandálem tajných služeb USA? Dozvíme se, kdo je ve skutečnosti Lenka Bradáčová?
Autor: Žertovná koláž Ondřej Höppner

Budování policejního státu: Má pád české vlády založený na mohutném fízlování souvislost se skandálem tajných služeb USA? Dozvíme se, kdo je ve skutečnosti Lenka Bradáčová?

18. 6. 2013

Tisk článku

Petr Hájek Zatímco naší zemí otřásaly v politických základech důsledky policejní demonstrace síly, médii prošel jen okrajově obrovský výbuch v tajných službách Spojených států. Chyba, nebo záměr?

Agent Ed Snowden z NSA se rozhodl promluvit. To, co zveřejnil, se nás týká možná ještě více než teatrální pobíhání mužů v kuklách po vládních budovách, bankách a soukromých rezidencích údajných „kmotrů“ české politiky.

Je patrné, že „budování“ policejního státu není českou specialitou, ale základním trendem v celé „svobodné a demokratické“ západní civilizaci. Aktuálně stojí v čele tohoto „pokrokového“ hnutí Spojené státy. Není náhoda, že se tak děje v době, kdy je šéfem v Bílém domě „černý mesiáš“ Barack Husajn Obama.

Jsme jen učenliví žáčci, nebo jde o víc?

Též není náhoda, že v čele pražského státního zastupitelství právě stojí Lenka Bradáčová. Také ona byla „instalována“ do své mocné funkce coby „mesiáš“ očisty politiky pomocí policejních metod. Způsobil to obrovský mediální tlak a slabý premiér Nečas.

Lenka Bradáčová se jak známo „proslavila“ kauzou Rath. Zorganizovala totiž do té doby nevídané nasazení „operativní techniky“. Štěnice, telefonní a dalších druhy odposlechů, spolu s podivným přesunutím vyšetřování za paní Bradáčovou, bylo médii – a poté samozřejmě zmanipulovanou veřejností – vydáváno za „cestu k právnímu státu“ prostřednictvím policie. Je to však právě naopak.

Příznačné je také to, jak média usilovně mlčí o „profesním původu“ Lenky Bradáčové, zvláště pak o jejích letitých kontaktech na americkou ambasádu v Praze. Zde kromě jiného vedla různé „semináře a školení“ vybraných českých žalobců pod dohledem – koho asi? Není vůbec marný hořký vtip, který aktuálně koluje naší zemí: Víte proč USA nikdy nezažily státní převrat? Nemají tam americké ambasády.

Ze zveřejněné dokumentace jasně vyplývá, že NSA už mnoho let vlastnila a používala program, který americké vládě umožňuje nelegální přístup k serverům Google, Yahoo, Microsoft, Apple, AOL, Facebook, Sype, Youtube, Apple a dalším

To, co se u nás právě děje, má velmi známý rukopis. Vše je opět postaveno na „bradáčovském know how“: Masívní odposlechy, sledování sms, internetové komunikace a tak dále a tak dále. Tak se u nás shazuje vláda 2013. Na řadě je otázka: Jsme pouze učenlivými žáčky našeho  zaoceánského vzoru při „místní“ instalaci Velkého Bratra, nebo jde o víc?

pp

Viz též: Zlomí tajné služny Spojených států prezidenta Zemana?

Viz též: Z dramatu fraška, z frašky thriller. Kdo a proč s námi hraje tuto šerednou hru s pádem     vlády?

Viz též: Odstoupí Petr Nečas? Budou předčasné volby? Je za celým tím policejním divadlem „americká spojka“ Bradáčová a Temelín? Mnohem důležitější je něco úplně jiného!

Agent promluvil

Abychom pochopili o jakou zrůdnost jde – a že to není jen hollywoodské sci-fi – přinášíme autentický pohled do zákulisí. Agent NSA Ed Snowden se totiž rozhodl vypovědět o praktikách této klíčové americké zpravodajské agentury. Nejprve si připomeňme, co NSA je:

The National Security Agency/Central Security Service (Národní bezpečnostní agentura/Ústřední bezpečnostní služba, NSA/CSS) je vládní kryptologická organizace Spojených států amerických, spadající pod ministerstvo obrany. Je odpovědná za sběr a analýzu zahraniční komunikace, koordinuje, řídí a provádí vysoce specializované činnosti, jejichž účelem je získávání zpráv zahraničních rozvědek.

Je taktéž odpovědná za ochranu informačních systémů uvnitř vlády Spojených států a její komunikace s jinými agenturami. Speciální částí NSA je tzv. U.S. Intelligence Community.

Mike Adams, z jehož Natural.news v tomto článku čerpáme, komentoval skandál takto:

„Agent Ed Snowden z NSA  se rozhodl promluvit. Z interview, které s ním natočil Glenn Greenwald, se běžnému občanu nejspíš trochu zatočí hlava a předčí nejhorší obavy ze současné tajnůstkářské americké vlády.

Ze zveřejněné dokumentace jasně vyplývá, že NSA už mnoho let vlastnila a používala program, který americké vládě umožňuje nelegální přístup k serverům Google, Yahoo, Microsoft, Apple, AOL, Facebook, Sype, Youtube, Apple a dalším. To znamená volný přístup k e-mailům, telefonním hovorům a videům jejich uživatelů. Všechny tyto společnosti se v posledních dnech pokoušely namluvit svým zákazníkům, že vláda nemá přímý přístup k jejich serverům. Další materiály uveřejněné listem Guardian však jasně ukázaly, že opak je pravdou.“

Otevřeně o nezákonných praktikách amerických zpravodajských agentur

Video: http://tv.naturalnews.com/v.asp?v=9988C0C07C1CF71E9ADE598760F70DA2

„NSA systematicky lže Kongresu,“ říká Ed Snowden v interview s Glenem Greenwaldem. „Proti tomu, co dnes provádějí bezpečnostní agentury, vypadá slavná aféra Watergate jako skautský dýchánek.“

Co vyplývá z vynesených dokumentů?

„Že NSA systematicky lže v odpověď na dotazy Kongresmanů o rozsahu sledování v Americe. Když se (senátor Ron Wyden a senátor Mark Udall) ptali na rozsah této činnosti, oni (NSA) jim řekli, že nemají nástroje na to, by jim mohli dát odpověď. My ty nástroje máme, já mám mapy, které ukazují, kde byli lidé nejvíc prověřováni. Posbíráme víc digitálních komunikací v Americe než od Rusů.“

Je stále ještě možné odkázat zpravodajské služby do jejich mezí a chránit se proti státním odposlechům?

„Vůbec netušíte, co všechno je možné. Rozsah jejich možností je děsivý. Můžeme nasadit štěnice do počítačů. Jakmile se připojíte na internet, můžu identifikovat váš počítač. Nikdy nebudete v bezpečí, ať uděláte jakákoli opatření.“

Proč jste se rozhodl tyto věci zveřejnit?

„NSA vybudovala infrastrukturu, která jí umožňuje zachytit téměř všechno. S těmito možnostmi je obrovská většina komunikací mezi kýmkoli automaticky bez zacílení sledována. Kdybych se chtěl podívat na vaše e-maily nebo do telefonu vaší ženy, stačí jen použít příslušný program. Můžu mít vaše e-maily, hesla, telefonní rozhovory, kreditní karty. No a já jsem dospěl k závěru, že nechci žít ve společnosti, která tohle provádí... nechci žít ve světě, kde všechno, co udělám nebo řeknu, se zaznamenává. Tohle nemůžu podporovat, ani v tom žít.“

Téměř úplný přepis odpovědí Eda Snowdena z interview s Glenem Greenwaldem:

„Jmenuji se Ed Snowden. Je mi 29 let, pracoval jsem jako infrastrukturní analytik pro NSA na Hawaji, šéfoval mi Booz Allen Hamilton. Byl jsem systémovým inženýrem, systémovým administrátorem, poradcem pro CIA, konzultantem řešení a vysokým úředníkem telekomunikačních informačních systémů.“

„Když jste v pozici, kde máte právo přístupu, jako například systémový administrátor u takovýchto zpravodajských agentur, přicházíte do styku s mnohem více informacemi v širším měřítku než průměrný zaměstnanec. Proto vidíte věci, které jsou zneklidňující, ale v průběhu běžné profesní dráhy se vám to stane jednou nebo dvakrát. Když vidíte všechno, stává se vám to mnohem častěji, a vy si uvědomíte, že některé z těch věcí jsou absolutně nezákonné..."

Když sedím za svým psacím stolem, mám pravomoc „napíchnout“ kohokoli, počínaje vaší účetní až po federálního soudce, nebo dokonce prezidenta.

"Časem to vědomí, že děláte něco špatného, narůstá, cítíte potřebu o tom mluvit, a čím víc o tom mluvíte, tím víc vás ignorují, tím víc vám říkají, že to není problém. Až si nakonec uvědomíte, že tyhle věci musí rozhodnout veřejnost, ne jen někdo, koho si prostě najala vláda.“

„NSA a zpravodajci obecně se soustřeďují na získávání informací kdekoli je to možné, jakýmikoli prostředky. Oni věří na základě jakéhosi sebeujišťování, že slouží americkým národním zájmům. Původně jsme viděli, že zájem byl velmi úzce soustředěn na získávání informací ze zahraničí, ale v současné době se to stále víc děje na domácí půdě.“

S tímhle strachem budu muset žít po celý zbytek života.

„NSA se specificky zaměřuje na komunikaci téměř každého. Sbírání komunikací je přednastavené. Shromažďují se v systému, který je filtruje, analyzuje a porovnává, a ukládá je na dlouhou dobu prostě jen proto, že to je nejjednodušší, nejefektivnější a nejcennější způsob, jak dosáhnout zamýšlených cílů. Takže i když třeba mají v úmyslu soustředit se na někoho, kdo nějak souvisí s některou cizí vládou, nebo s někým, koho podezřívají z terorismu, současně přitom zaznamenávají také všechny ostatní komunikace.“

„Kterýkoli analytik se může zaměřit na kohokoli. Kterýkoli přepínač, kdekoli. Kde budou komunikace odebrány, to záleží na rozsahu sensorické sítě a na pravomocích, jaké analytik má. Ale já, když sedím za svým psacím stolem, určitě mám pravomoc „napíchnout“ kohokoli, počínaje vaší účetní až po federálního soudce, nebo dokonce prezidenta.“

„Veřejnosti dlužíme vysvětlení, jaké jsou motivy lidí, kteří provádějí sledování, které je jasně za hranicí demokratického modelu. Když podvracíte moc vlády, je to zásadně nebezpečná věc pro demokracii... a pokud to děláte tajně, systematicky, jako to dělá vláda, když chce využít ke svému prospěchu nějakou tajnou akci, kterou podnikla, dá tak nějak svým úředníkům mandát jít a říct tisku o tomhle a o tamtom, takže veřejnost je na naší straně."

"Ale když dojde k nějakému zneužití, udělají to jen zřídka nebo spíš vůbec ne. To se týká jednotlivých občanů. Ale ti kdo to tyto praktiky vyzradí jsou vždycky pomlouváni a očerňováni. Udělá se z toho, že jsou zkrátka proti naší zemi, že jsou proti vládě. Ale to já nejsem. Jsem úplně stejný jako všichni ostatní. Nemám žádnou zvláštní kvalifikaci, jsem prostě jenom chlápek, který denně sedí v kanceláři a pozoruje, co se děje. Veřejnost se musí rozhodnout, jestli tyto programy a tato špehovací politika jsou správné nebo špatné.“

Pomyslel jste na to, co by se mohli pokusit vám udělat?

„Mohli by mě předat CIA, mohli by na mě nasadit své lidi nebo někoho ze svých partnerů, oni totiž úzce spolupracují s mnoha státy, nebo by mohli zaplatit nějaké zločinecké organizaci nebo některému ze svých agentů. Tady v Hongkongu máme zrovna stanici CIA ve stejné ulici jako konzulát. Určitě budou mít celý týden napilno.“

„S tímhle strachem budu muset žít po celý zbytek života, ať už to bude jakkoli dlouho. Nemůžete jít proti nejmocnějším zpravodajským službám světa a myslet si, že to můžete udělat bez rizika, protože to jsou tak silní protivníci, že nikdo nemůže ani uvažovat o tom, že by se proti nim mohl postavit. Když vás chtějí dostat,  dříve nebo později vás dostanou.

Mohu vykonstruovat podezření z úplně nevinného života a vypodobnit kohokoli jako škůdce a zločince.

Současně se musíte rozhodnout, co je pro vás důležité. Pokud jste ochotni akceptovat nesvobodný, ale pohodlný život, což myslím mnozí z nás jsou, můžete den co den vstát, jít do práce, dostávat obrovský plat za relativně málo práce proti veřejným zájmům, a večer se dívat na oblíbený pořad v televizi a pak jít spát. A s každou další generací to bude horší a horší, protože budou rozšiřovat schopnosti téhle architektury útlaku, a tak si uvědomíte, že možná chcete přijmout jakékoli riziko a že vám nezáleží na tom, jak to dopadne, pokud veřejnost bude mít možnost rozhodnout, jak se to bude používat.“

„Pochopte: I když neděláte nic špatného, jste sledováni a nahráváni. Ukládací kapacita těchto systémů se každým rokem zvětšuje, systematicky, o mnoho řádů. Dřív nebo později vás téměř určitě někdo začne podezřívat."

Největší strach, který mám, pokud jde o to, co mé vystoupení bude znamenat pro Ameriku, je, že se nic nezmění.

"Stačí třeba telefonní omyl, a už můžou použít tenhle systém, jít zpátky v čase a podrobit zkoumání každé rozhodnutí, které jste kdy udělali, každého kamaráda, se kterým jste se kdy o něčem bavili, a použít to k útoku na vás – vlastně vykonstruovat podezření z úplně nevinného života a vypodobnit kohokoli jako škůdce a zločince.“

„Největší strach, který mám, pokud jde o to, co mé vystoupení bude znamenat pro Ameriku, je, že se nic nezmění. Lidé uvidí v médiích všechna tahle odhalení, a bude jim jasné, že nakonec si vláda stejně uzurpuje moc, vytvořit jednostranně větší kontrolu nad americkou společností a globální společností."

"Ale nebude se jim chtít podstoupit nutné riziko a postavit se a bojovat za to, aby se věci změnily, přinutit své zástupce, aby skutečně hájili jejich zájmy. Jediné, co může omezit aktivity policejního státu, je návrat politiky. Jinak se tento stav v dalších měsících a letech pouze rychle zhoršovat."

"Řeknou třeba, že... kvůli nějaké krizi, kvůli nebezpečím, kterým ve světě čelíme, nebo třeba kvůli nějaké nové nepředvídatelné hrozbě, potřebují ještě víc pravomocí, ještě větší moc – a už nebude nic, co by proti tomu lidé mohli udělat. Staneme se jedním velkým vězením.“

 

Doporučujeme

Na začátek stránky