Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
Důkazy nemáme, přesto zaútočíme. Obama přechází do horké fáze války v Sýrii proti mínění celého světa. A co křesťané v Damašku?

Důkazy nemáme, přesto zaútočíme. Obama přechází do horké fáze války v Sýrii proti mínění celého světa. A co křesťané v Damašku?

30. 8. 2013

Tisk článku

Václav Danda Přestože OSN ústy Karly Ponteové vyjádřila mínění, že za útokem chemickými zbraněmi provedeným z 21. srpna v Damašku stojí s největší pravděpodobností povstalci podporovaní západem a Izraelem, Obama zůstal ve svém rozhodnutí neoblomný. USA půjdou pod jeho vedením do války třeba samy. Jak by se útok na Sýrii dotkl místních křesťanů tento socialista ve službách NWO neřeší.

Syrský konflikt, který v těchto dnech graduje, jasně ukazuje odtrženost americké i evropské politické elity od vlastních občanů. V žádné zemi na světě kromě Izraele neexistuje většinová podpora pro vojenský zásah v Sýrii.  Největší spojenec Obamovy administrativy David Cameron utržil včera zdrcující porážku v britském parlamentu, kde jeho návrh na vojenskou intervenci odmítli i mnozí poslanci z jeho vlastní konzervativní strany. Jediným kdo obamovým socialistům vyšel vstříc, jsou jejich soudruzi ve zbrani v Paříži. Socialista Hollande už vyhlásil že do akce půjde i bez Britů.

pp

Kardinál Bechara Boutros Rai

Plán na zničení arabského světa

Podle libanonského kardinála Bechara Boutrose Raie existuje zahraniční plán na zničení arabského světa. Kardinál to řekl v tomto týdnu pro Vatikánský rozhlas: „Podle toho, jak rozumím každodenním událostem, které prožíváme, existuje určitý projekt destrukce arabského světa kvůli politickým a ekonomickým zájmům. Je to projekt, který usiluje o co největší vyostření konfliktů v rámci muslimského světa, tedy mezi sunnity a šíity. Je to projekt destrukce Blízkého východu. Bohužel, tato politika přichází ze zahraničí. Psal jsem několikrát Svatému otci, abych vysvětlil, co se zde děje a podal mu objektivní pravdu. Destrukce arabského světa je bohužel účelem a křesťané za to platí.

Kdo z křesťanů se nepodvolí je zabit

"Demokratickým“ Západem podporovaní džihádisté na dobytých syrských územích porobují křesťany a vymáhají od nich džizju – daň za „ochranu“. Ta je součástí islámského práva šaría, které islamisté v dobytých regionech, které přejmenovávají na kalifáty, zavádějí. Kdo se nepodvolí, je zabit.

pp

Syrští povstalci znesvěcují a rabují kostely

Povstalečtí salafisté proti křesťanům

Chrakteristický pro poslední vývoj v Sýrii je příběh z města Qusayr. Před válkou zde žilo asi 10 000 křesťanů. Mnozí pracovali pro vládní úřady. Když město ovládli povstalci, přijeli cizinci – salafisté a spustili kampaň proti křesťanům. V mešitách hlásali, že je svatou povinností muslimů křesťany z města vyhnat. Povstalci neustále obviňovali křesťany, že pracují pro vládu. Ti pak museli uplácet džihádisty, aby ušetřili jejich životy.

Boje ve městě se staly postupem času pro křesťany nesnesitelnými. 32 křesťanských rodin ze Sýrie našlo útočiště v Libanonu, jenom 12 km od hranic se Sýrií. Mnoho křesťanů v Sýrii podporuje režim Bašára Asada, který je chrání.

pp

Čtěte ZDE: Vpád do Sýrie je na spadnutí. Čeká nás druhý Irák? Možná se to dozvíme už ve středu

Čtetě ZDE: USA pomáhají teroristům. Proč? Není Sýrie jen nevinnou obětí předhozenou na oltář rodícího se nového řádu?

Čtěte ZDE: Třetí světová válka začala. Podle odborníka na mezinárodní vztahy Daniela Solise stojí za syrským krvavým peklem boj o suroviny. Přinášíme video z jeho přednášky.

Za chemickými útoky stojí syrští povstalci

Členka vyšetřovací komise OSN zkoumající porušování lidských práv v Sýrii Carla Del Ponteová uvedla, že chemické útoky na předměstí Damašku s největší pravděpodobností organizovali opoziční povstalci. Podle Del Ponteové ze svědectví zasažených plyne, že zřejmě chemické zbraně použili syrští vzbouřenci, a nejsou žádné důkazy, že je nasadila syrská armáda: „V tuto chvíli expertní skupina nezískala žádné důkazy, že by byly chemické zbraně použité vládními vojsky.“ Podobně se vyjádřila i u březnového útoku chemickými zbraněmi v Halabu, kdy řekla: „Podle našeho vyšetřovaní jsou silné, jestliže ne nezvratné důkazy, že právě opozice, a ne vládní vojska, použila sarin".

pp

Mají rebelové chemické zbraně z Gruzie ?

Povstalci  jsou podle vojenského experta Grega Thielmanna vyzbrojeni chemickými zbraněmi vyrobenými v Gruzii. Poprvé byly použity podle něho proti Asadovým vojákům u města Khan al-Assal, kde byla celá brigáda Asadovy armády zabita chemickými zbraněmi.  

Použil Izrael v Sýrii chemické a jaderné zbraně?

Na začátku srpna se objevily informace o tom, že izraelská letadla podnikla útok na území Sýrie a zasáhla raketami některé vojenské cíle a sklady zbraní. Proč by potom nemohl Izrael vystřelit raketu s chemickými zbraněmi a svalit potom vinu na Asada? A to právě v době, kdy v zemi pobývají inspektoři OSN a kdy Obama zoufale hledá záminku pro agresi. Podle některých vojenských expertů byly při těchto raketových útocích z letadel použity dokonce i jaderné zbraně. Některá videa z útoků z 1. srpna 2013 z města Homs tuto teorie  potvrzují. Podle Grega Thielmanna, experta na politiku kontroly zbraní, je na záznamech vidět jaderný výbuch, řízenými střelami z letadel z hranic se Sýrií nebo přímo z pobřeží Středozemního moře. Malé jaderné nálože mohou nést i stíhačky F 15. Nicméně k této možnosti je třeba být velmi skeptický.

Rusko vysílá do oblasti válečné lodě

Rusko vyslalo k syrským břehům dvě válečné lodě. Do oblasti pluje raketový křižník Moskva a velká protiponorková loď. Velká protiponorková loď ze Severomořské flotily se připojí k stávajícím silám během několika dní. Později k nim přibude raketový křižník Moskva z Černomořské flotily, který nyní plní úkoly v severním Atlantiku. Brzy ale propluje Gibraltarskou úžinou, uvedl generální štáb. Na podzim by se měl v oblasti objevit i raketový křižník Varjag z Pacifické flotily.

Čína, Rusko a Irán varují před útokem 

V Číně sílí volání po přímé vojenské pomoci Sýrii v případě zásahu USA. Pokud by k útoku došlo, měly by síly odmítající zásah Damašek podpořit přímou vojenskou pomocí, uvedl list Global Times. „Světové síly, které jsou proti vojenské intervenci, by se měly spojit a zabránit tomuto západnímu útoku v Sýrii.” V případě takového útoku je nutné, aby Rusko a Írán počítaly podle Číny s přímou vojenskou pomocí syrskému režimu. Odmítavý postoj vyjádřily také země Latinské Ameriky.  

Jinak řečeno, ti, kdo si zahrávají s útokem na Sýrii, riskují dobrodružství, které snadno může přerůst v globální konfrontaci. Uvědomují si to? Možná právě to chtějí.  

Doporučujeme

Na začátek stránky