Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU
USA: Pád do vlastní jámy? Amerika zažívá bezprecedentní krizi a fiasko Demokratů. Odstavit Bidena i šílenou a neschopnou Harrisovou? To půjde těžko. Umírající kobyla však stále kope. Kolik zla ještě způsobí? Vrátí se Trump?

USA: Pád do vlastní jámy? Amerika zažívá bezprecedentní krizi a fiasko Demokratů. Odstavit Bidena i šílenou a neschopnou Harrisovou? To půjde těžko. Umírající kobyla však stále kope. Kolik zla ještě způsobí? Vrátí se Trump?

6. 12. 2021

Tisk článku

Dmitrij Minin popisuje horké chvilky Demokratické strany v USA, které pod vedením dvou neschopných person zažívají volný pád do těžké krize

Propad preferencí amerického prezidenta Joea Bidena se stává nezvratným. Poslední odhady mu dávají jen 36% podpory, což je stejně jako nejhorší výsledek Trumpa na konci jeho funkčního období. Informuje o tom Fox News s odvoláním na průzkum veřejného mínění provedený Quinnipiac Universitou. Střediska pracující pro Demokraty mají podobné výsledky. Demokraté se ovšem pohřbívají sami.

Řítí do jámy, kterou si sami vykopali. Tím, že nominovali tým ze svých řad, vybraný na základě principu „volební přitažlivosti“, nikoliv schopnosti vládnout, připravili si půdu pro neúspěch. Biden se stal toxickým jednoduše proto, že jako prezident selhává. Nyní je mu 79 let. Připomeňme, že prezident Reagan, který „podlehl Alzheimerově nemoci“, opustil úřad již v 77 letech. Pro Američany už Bidenova věkem podmíněná mentální porucha není předmětem debat, ale faktickou záležitostí.

Donald Trump triumfuje. Mluví o svém návratu a říká, že by mohl kandidovat ve volební kampani v roce 2024. Trump je přesvědčen, že „Demokraté už Bílý dům ztratili“. Průzkum Emerson College ukazuje, že Trump má nyní podporu 45 % voličů, zatímco šéf Bílého domu jen 43 %. A přestože špičky Republikánské strany nejsou myšlenkou Trumpovy opětovné nominace nadšeny, rády by ho využily k podkopání Demokratů. 

Volný pád

Důvody rychlého rozčarování Demokraty jsou jako vždy z velké části vnitřní. Inflace v USA dosáhla rekordních hodnot za mnoho desetiletí a přesáhla 6,2 %. A to ještě není vrchol. Podle indexu spotřebitelských cen vzrostly v říjnu ceny benzínu oproti předchozímu roku o 49,6 % a ceny tekutých paliv, která se používají k vytápění domácností a průmyslových objektů, o 59 %.

To nevyhnutelně povede k nové cenové spirále. Některé kategorie potravin, včetně steaků a slaniny, vzrostly o 20 %. Nedostatek řady základních komodit je dosud neslýchaný. HDP letos pravděpodobně opět klesne (na rozdíl od hlavního konkurenta Číny). Rotačky na peníze již nedávají žádaný účinek. Do ekonomiky byly napumpovány biliony dolarů, a bublina se již nemůže dál nafukovat. 

Moderátora Fox News Tuckera Carlsona děsí, že za Bidena mají ve Spojených státech moc „fanatici, kteří jsou ochotni srovnat Státy se zemí, aby vybudovali dokonalou společnost“. 

Za faktický důkaz toho považuje novinář plány Bílého domu na uzavření dalšího klíčového ropovodu – takzvané Linie 5 – poté, co byl uzavřen Keystone XL, a to uprostřed energetické krize. „Tímto ropovodem se denně přepravuje z Kanady do Michiganu více než půl milionu barelů paliva, které zoufale potřebujeme. Vypnout ho? Uvidíme, co se stane s cenami benzínu! Již nyní jsou rekordně vysoké.“ V Evropě dokonce i němečtí Zelení odsoudili nové sankce americké administrativy proti Nord Stream 2 jako vměšování do jejích záležitostí.

Vršení přehmatů 

Američané jsou velmi citliví na imigranty, z nichž se stal problém. Demokraté poté, co z plotu na hranici s Mexikem udělali téměř hlavní terč posměchu nad Trumpovou administrativou a odmítli ho dokončit, nyní sklízejí zasloužené ovoce. Každý měsíc překročí jižní hranici USA více než 200 000 nelegálních běženců. Vlády pohraničních států strádají a obyvatelstvo je rozlícené. Líčení utrpení 2-3 tisících uprchlíků na polsko-běloruské hranici v americké televizi jen zvyšuje jejich nespokojenost – porovnejte si ta čísla!, volají 

Kvůli vysoké proočkovanosti se Amerika opět dostala na první místo na světě ve výskytu onemocnění covidem – až 100 000 nových případů denně. Ještě před dvěma měsíci Bidenův boj proti koronaviru schvalovalo 52 % dotázaných, zatímco 41 % s ním nesouhlasilo. Dnes už se situace mění: 49 % dotázaných jeho opatření na překonání „pandemie“ neschvaluje a pouze 47 % ji schvaluje.

Americký tisk už zapomněl na „afghánskou ostudu“, ale rodiny veteránů a lidé, kterým to prostě není jedno, nezapomněli. Hodnocení Bidenových zahraničněpolitických aktivit je podle průzkumů jedno z nejnižších: pouze 33 % respondentů považuje prezidentovy aktivity za úspěšné.

Čtěte ZDE: Dement, komsomolec a zednář se sešli: Soudruzi vytyčili nemalé cíle. Vakcíny, sodomii a migranty nacpeme všude! Pravidelná migrace, náš bolševický cíl. Humanitární bomby pro každého. Na obzoru občanská válka nejen v USA?

Ztráta preferencí 

S Bidenem se potápí i celá Demokratická strana. Průzkum, který provedly Demokratům oddaně věrné noviny Washington Post a ABC News, ukázal, že kdyby se volby do Kongresu konaly dnes, 46 % dospělých by podpořilo republikánské kandidáty a 43 % demokratické kandidáty. Mezi registrovanými kandidáty se 51 % přiklání k Republikánům a 41 % k Demokratům. To je pro Republikány rekordní výsledek. Ani nejstarší pozorovatelé ve Washingtonu nepamatují takovou převahu preferencí Republikánů nad Demokraty. 

Názorně se to ukázalo při regionálních volbách, které se konaly na začátku listopadu ve třech demokratických baštách – New Yorku, New Jersey a Virginii. Pouze v New Yorku vyhrál volby na post starosty poměrně v klidu Demokrat Eric Adams, i když se značnou ztrátou oproti předchozímu hlasování. V New Jersey, které je de facto předměstím New Yorku, se o post guvernéra bojovalo do posledního kola. Republikán Jack Ciattarelli vedl s 88 procenty hlasů a teprve na samém konci (za typicky velmi pochybných okolností) zvítězil Demokrat Phil Murphy s náskokem 0,1 procenta, což Ciattarelli neuznal. 

Ale ve Virginii, v této předměstské oblasti Washingtonu, Demokraté zcela propadli. Za svého kandidáta na guvernéra Virginie Terryho McAuliffa osobně vedli kampaň Joe Biden, jeho manželka Jill a viceprezidentka Kamala Harrisová. Ještě v den voleb Biden při odchodu ze summitu o klimatu v Glasgow prohlásil: „Myslím, že ve Virginii vyhrajeme.“ Nicméně poprvé po dvanácti letech zde s přehledem zvítězil republikánský kandidát Glenn Youngkin, za něhož velmi aktivně agitoval Trump. 

Je zjevné, že ve státech, které v posledních prezidentských volbách daly své hlasy Bidenovi, by porážka jeho příznivců byla nyní ještě citelnější. Mezi Demokraty přibývá hlasů, že v zájmu „vyšších stranických zájmů“ bude možná nutno poslat prezidenta na „zasloužený odpočinek“ ještě před koncem funkčního období. V opačném případě přijdou Demokraté v roce 2022 o Kongres a v roce 2024 o Bílý dům dramatickým rozdílem. 

Neschopná Kamala

Situaci komplikuje fakt, že není jasné, co si počít s ještě nepopulárnější viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Podle nedávného společného průzkumu USA Today a Suffolk University je její podpora dokonce nižší než Bidenova, a to 27,8 %. Zpočátku byla označována za „velice ambiciózní“ a bylo jí předpovídáno, že se stane Dickem Cheneym (za Bushe mladšího) ale postupem času se ukázalo, že Harrisová sama je s tím, čeho dosáhla, docela spokojená, a nechce dělat víc. Její přesun do prezidentského křesla by znamenal vyslovenou zkázu Demokratické strany. 

Hlásná trouba Demokratů CNN se nečekaně pustila do ostré kritiky viceprezidentky. Ve zprávě na toto téma uvádí, že mezi Bidenovou administrativou a Harrisovou roste vzájemná nevraživost. Podle některých zdrojů CNN se administrativa a největší sponzoři Demokratické strany domnívají, že Kamala Harrisová ve své současné funkci selhává a Bidenův kabinet přivírá oči nad „zakořeněnou dysfunkcí“ v její práci. 

Ale jak by se tedy měli Demokraté udržet u moci? Odstranit hned oba dva najednou – Bidena i Harrisovou?

Nemyslitelné. O počínání vládnoucího týmu ve Washingtonu se objevují různé zvěsti až po ty nejznepokojivější a nejfantastičtější. Jedno je však jasné: vleklá krize v USA není pouhá teorie, ale reálný život. Tím vzrůstá nebezpečí že. Amerika, „raněný Leviatan“, který ztrácí kontrolu „nad vodami i pevninou“, ještě nejednou „udeří ocasem“, než konečně odpluje za oceán. 

Jenomže tříšť z těchto úderů by mohla způsobit světu ještě větší zlo, a to na dlouhou dobu.

Zdroj.


Tagy článku

Doporučujeme

Orbán u Putina: Mírová mise pokračuje. Válečná mafie EU ječí. NATO vědělo, Brusel ne? Zelenský se tváří, že je ještě prezident. Výsledek? Prý o tom bude přemýšlet. Putin je připraven diskutovat. Orbánova facka fialovým, až to mlasklo!

Orbán u Putina: Mírová mise pokračuje. Válečná mafie EU ječí. NATO vědělo, Brusel ne?...

Tajemství Le Penové: Jakou roli v tom všem hraje Izrael? Vítězství s deseti vykřičníky? Dcera, jež zavrhla otce a naopak? Štít proti islamismu? Trump to má v rodině. Politické obrazy se mění. Mocenská šachovnice se zamotala

Tajemství Le Penové: Jakou roli v tom všem hraje Izrael? Vítězství s deseti vykřičníky?...

Na začátek stránky